SeaPro 500hp
7.6L V12

Mercury, ilk V12 dıştan takmalı motoruyla beygir gücünün suyla buluşma hikayesini yeniden yazdı. 500hp'lik gücüyle bu motor şimdiye kadarki en güçlü, en becerikli ticari dıştan takmalı motorumuz. Ağır işe uygun bileşenleri, devrim niteliğindeki yönlendirilebilir vites kutusu sarsılmaz güvenilirlik sunarken, otomatik iki vitesli şanzıman rakipsiz yol tutuş ve manevra kabiliyeti sağlar. Tüm sistemler, olağanüstü yakıt tasarrufu sağlamak ve bakımı kolaylaştırmak üzere optimize edilmiştir. Böylece maliyeti ve atıl kalma süresini en aza indirip verimi en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

160x160_performance
V12 Güç ve Performans

Dıştan takmalı motor segmentinin ilk V12 güç kafası, şaşırtacak kadar kompakt bir alanda üstün beygir gücü ve performans sunar. Döndürülebilir vites kutusu ve basit, modern donanımın birleşimi sayesinde, tasarım motorun 27 inçlik merkezlere monte edilmesine izin verir, böylece tekne sahipleri transomun üzerine istedikleri kadar güç monte edebilirler.

160x160_transmission
Otomatik İki Hızlı Şanzıman

İki hızlı şanzıman 600 hp'yi vites kutusuna aktarma işini kolaylaştırır. Maksimum torku ve ivmelenmeyi birinci vitese idareli dağıtır, ardından etkin seyir ve nefes kesici azami hız için sessizce ikinci vitese geçer. Vites takılması yok. Kısıtlamalar yok. Yalnızca yumuşak, etkileyici güç var.

160x160_steerable
Bağımsız, Döndürülebilir Vites Kutusu

Elektro-hidrolik kontroller döndürülebilir vites kutusunun sürücü komutlarına anında tepki vermesini sağlar. Motor su üzerinde hareket etmediği için dikkat dağıtıcı etmenler olmaz - yalnızca limanların etrafında keskin manevra kabiliyeti ve açık denizlerde zahmetsiz yol tutuşunun keyfi yaşanır.

160x160_propellers
Kontra Dönüş Pervaneleri

Yeni ikili pervane serisi, 600 hp'nin tam potansiyelini kullanmak için uzmanlıkla tasarlandı. Kontra dönüş sırasında çalışmak üzere tasarlanan yeni pervaneler tekneyi su üzerinde giderken hızlı ve etkin bir şekilde destekler. Aynı zamanda, orta seviye hızlarda sıra dışı yol tutuş ve yakıt ekonomisi sağlar.

160x160_smooth_quiet
Olağanüstü Yumuşak & Sessiz

Daha sağlam, daha rafine yeni nesil Gelişmiş Orta Kısım (AMS) montaj sistemi güç kafasını tutarak gürültü ve titreşimi izole ederken, titiz ayarlamalar indüksiyon seslerini azaltır ve enjeksiyon gürültüsünü neredeyse elimine eder. 600hp hiç bu kadar sessiz olmamıştı.

Üstün Yakıt Tasarrufu

V12 SeaPro dıştan takmalı motor, hidrodinamik dişli kutusu ve yakıt ikmalini otomatik olarak en tasarruflu olacak şekilde ayarlayarak yakıt maliyetinizi azaltan Gelişmiş Menzil Optimizasyonu (ARO) gibi bir dizi verimlilik artırıcı özelliği ile, 87 oktan yakıtla tam performans sağlamak üzere kalibre edildi.

Rafine Güç

Ticari dıştan takmalı motorlarda gelmiş geçmiş en yüksek deplasman - 7.6 litre - daha fazla tork, daha fazla beygir gücü ve motora binen daha az stres anlamına gelir. Bu hizmet ömrünü uzatır, daha güvenilir performans sağlar ve böylece daha fazlasını başarmanızı sağlar.

Yumuşak & Sessiz

V12 SeaPro dıştan takmalı motor, efsanevi Mercury Verado motor ailesi için geliştirilen özellikleriyle, ticari dıştan takmalı motorlar grubunda yumuşak ve sessiz çalışma için standardı yeniden belirliyor. Rölantide ve seyir sırasında çok daha az titreşim, daha fazla sessizlik.

Beygir Gücüne Göre Motor Teknik Özellikleri

Beygir Gücü
SeaPro 500hp
Deplasman (CID/CC)
 • 461
Deplasman (L)
 • 7.6L
Silindir Konfigürasyonu
 • V12
Azami Güç RPM
 • 5000-5800
Alternatör amp / Watt
 • 150 amp. Beklemede Şarj Özelliği
Başlangıç
 • SmartStart Protection ile Elektrikli Başlangıç
Dümen
 • Entegre Elektro-Hidrolik Servo Dümen
Şaft Uzunluğu
 • 20" / 508 mm
 • 25" / 635 mm
 • 30" / 762 mm
 • 35" / 889mm
Vites Kutusu Oranı
 • 2.50:1
Kuru ağırlık *Mevcut En Hafif Model
 • 1260
Trim Sistemi
 • Güçlü Trim & Tilt Sistemi

SeaPro Avantajları

Güçlü ve İddialı: 7.6 V12 güç kafası olağanüstü düşük tork çıkışı, ağır yükler ile daha hızlı dönüşler, becerikli azami hız seviyeleri sağlar. Artık sizi hiçbir şey tutamaz.

Düşük Yakıt Maliyeti: Seyir sırasında yakıt ikmalini en tasarruflu olacak şekilde ayarlayan Gelişmiş Menzil Optimizasyonu (ARO) ile her yakıt tankında daha fazlasını başarın.

Paslanma Direnci: SeaPro dıştan takmalı motorlar yalnızca tuzlu suyun zorlu koşullarına dayanıklı şekilde tasarlanıp üretilmekle kalmadı, aynı zamanda üç yıl paslanmazlık garantisi ile güvence altına alındı.

Maksimum Dayanıklılık: V12 SeaPro dıştan takmalı motor, rekreasyonel dişli kutularından üç kat daha uzun ömre sahip olduğu onaylanan ağır işe dayanıklı dişli kutusu ile gelir. Gelişmiş hidrodinamik tasarımı su yüzeyinde etkin şekilde kaymasına yardımcı olur.